Location
Branches

דגשים למשקיע

גיוון בתחומי הפעילות: אנו חברה רב-לאומית לייצור דשנים וכימיקלים מיוחדים, המעסיקה כ-13,000 עובדים ברחבי העולם. המכירות בשנת 2016 הסתכמו בכ-5.4 מיליארד דולר. חטיבת המינרליים החיוניים וחטיבת הפתרונות המיוחדים שלנו מייצרות אלפי מוצרים אשר מספקים צרכים חיוניים. מוצרינו תורמים לייצור החקלאי ולביטחון תזונתי, משפרים את הערכים התזונתיים של מוצרי מזון ותורמים ליציבותם ולמרקמם וכן תורמים לשיפור בטיחות, יעילות וידידותיות לסביבה של תהליכי ייצור, מוצרים וחומרים תעשייתיים.

ריבוי שווקי קצה: אנו מספקים צרכים חיוניים בשלושה שווקים עיקריים – המזון, החקלאות, והחומרים המורכבים ע"י ניצול שרשרת הערך האינטגרטיבית המבוססת על מינרלים מיוחדים.

מובילת שוק: אנו החברה היצרנית השישית בגודלה בעולם של אשלג, יצרנית מובילה של דשנים מיוחדים, היצרנית הגדולה ביותר בעולם של ברום ושחקנית מרכזית במספר תחומים בהם: מעכבי בעירה, פוספטים מיוחדים, נוזלי קידוח מבוססי ברום ועוד.

יתרונות מרכזיים

  • גישה ישירה למשאבים טבעיים בריכוז גבוה יחסית – אנו פועלים תחת זיכיון שניתן לנו ע"י ממשלת ישראל אשר מבטיח את המשך ייצור האשלג והברום בים המלח. אחד היתרונות המרכזיים של אזור זה הוא המשאבים הכמעט בלתי מוגבלים ועלויות ייצור נמוכות.
  • יכולת אחסון של כמויות גדולות של אשלג באוויר הפתוח ותהליכי ייצור ייחודיים בעלות נמוכה יחסית בים המלח.
  • טווח מוצרים רחב – תיק מוצרים מגוון ואינטגרטיבי, החל מחומרים בסיסיים ועד מוצרי המשך.
  • אינטגרציה אנכית של פעילויות ייצור וניצולת גבוהה של תוצרי לוואי וחומרי פסולת.
  • פרישה גלובלית רחבה של יחידות הייצור, הלוגיסטיקה, המכירות והשירות של החברה.
  • קרבה לשווקי המזרח הרחוק מנמלי ישראל.

תכניות התייעלות ואופטימיזציה של תזרים המזומנים: אנחנו פועלים להשגת חיסכון של 400 מיליון דולר עד לסוף שנת 2016 (בהשוואה לשנת 2013) ע"י תכניות התייעלות בכל פעילויות החברה, כוללהתייעלות בתהליכי הייצור, וחיסכון בתהליכי הרכש ומשאבי אנוש, במיוחד בחטיבת המינרלים החיוניים, וכן ע"י אופטימיזציה של תזרים המזומנים. צעדים אלו הביאו, בין השאר, לירידה של 20% בעלויות ייצור האשלג בהשוואה לשנת 2013.

התמקדות במגמות עולמיות: פעילותנו מכוונת להפקת תועלת ממגמות על גלובליות, ובראשן המחסור במזון, החמרת תקנות איכות הסביבה, הדרישה למוצרים יעילים יותר, העלייה בדרישה למזון זמין, נוח ובריא יותר ועלייה בפעילויות קידוח במעמקי הים. ע"י ייצור מוצרים התורמים לקיימות העולם לטווח הארוך, אנו מאמינים כי נמשיך לשפר את המיצוב שלנו בשווקים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוה ולטווח ארוך.

פרישה גלובלית: בשנים האחרונות הרחבנו אף יותר את פעילותנו ברחבי העולם עם מתקני ייצור, לוגיסטיקה, שיווק ומכירות בכל השווקים המובילים והמתפתחים, לרבות סין, הודו ודרום אמריקה, כמו גם אמריקה הצפונית ואירופה.

רכישות מוצלחות: בשני העשורים האחרונים ביצענו מספר רב של רכישות מוצלחות כחלק מהאסטרטגיה שלנו להרחיב את חטיבת הפתרונות המיוחדים שלנו.

דגש על קיימות: אנו מתייחסים במלוא הרצינות לאחריותנו לנושא הבטיחות, השמירה על הסביבה ולניהול מחזור חיי מוצרינו. אנו עומדים בתקנים הנדרשים ושואפים לעשות שימוש בטכנולוגיות הטובות ביותר הקיימות, וכאשר ניתן, לעשות אף מעבר ל'מתחייב בתקנות', בהתאם לתכנית Responsible Care של התעשייה הכימית שאומצה על ידינו. אנו אחת החברות המובילות בתעשייה בדיווח ובהפחתת פליטות גזי חממה, וממשיכים בהתמדה במדידה וחישוב טביעת הרגל הפחמנית של מפעלינו ומוצרינו. דוח האחריות התאגידית השנתי השישי של כיל פורסם באוגוסט 2016, בהתאם לתקן המתקדם ביותר בתחום, תקן ה-GRI-G4. הדוח כולל אימות חיצוני מורחב, פירוט על תרומת פעילות כיל למטרות הפיתוח ברות הקיימות של האו"ם (SDG's), יעדים כמותיים ואיכותיים בתחומי קיימות שונים ותכונות דיגיטליות מתקדמות.

תשואת דיבידנד גבוהה ועקבית: תשואת הדיבידנד של המנייה שלנו גבוהה יחסית
(6.2% בממוצע בין השנים 2011-2015).

סחירות ונזילות: המנייה שלנו נסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב ובניו-יורק (TASE and NYSE: ICL) ומחזור המסחר שלה הוא מהגבוהים ביותר בבורסת ת"א. 46.01% מהמניות מוחזקות ע"י החברה לישראל, 13.82% מוחזקים בידי חברת Potash Corporation of Saskatchewan והשאר בידי הציבור.

ניכוי מס במקור על דיבידנדים שיחולקו בגין מניות הנסחרות בבורסת ניו-יורק (NYSE): למידע אודות הליך אפשרי להחזר מס במקרים של ניכוי מס ביתר מבעלי מניות שאינם ישראלים עבור מניות הנסחרות ב-NYSE,  לחצו כאן