ACCEPT
Location
Branches

תמיכה בחינוך ובמדע

כיל שואפת לקדם את החינוך, בעיקר בתחומי המדעים, הקיימוּת והטכנולוגיה.

 

פרויקט "רותם במדבר"

מאז שנת 2011 מפעילה קבוצת כיל, בשיתוף רשות הטבע והגנים, תכנית חינוכית בערים בדרום הארץ. יעדי התכנית הם: הטמעת ערכי השימור, הכבוד לסביבה והמורשת התרבותית בקרב תלמידים; הפצת מידע אודות מפעלי תעשייה בסביבה; הקניית ידע אודות מורכבותו של משולש הקיימוּת: האדם, הסביבה והכלכלה.

התוכנית, הנמשכת לאורך שנת לימודים שלמה, כוללת שיעורים בכיתה, ימי הכשרה וימי פעילות מיוחדים. בארבע שנות הפעלתה של התוכנית, אלפי תלמידים מן הקהילות השונות בנגב, וכן מחנכים, השתתפו בתוכנית ולמדו יחדיו על הסוגיות הסביבתיות המורכבות המשפיעות על חייהם.

 

"יש לנו כימיה" – עידוד לימודי כימיה בשיתוף עם מכון וייצמן למדע

כיל, המרכז לקשר בין התעשייה הכימית למערכת החינוך והמחלקה לחינוך מדעי במכון וייצמן מובילות יוזמה משותפת שמטרתה לעודד תלמידי תיכון ללמוד כימיה, תחת הכותרת "יש לנו כימיה". מטרת הפרויקט היא לעשות שימוש בשיטות למידה מגוונות ובלתי-שגרתיות על מנת לחשוף תלמידים לכימיה, בדגש על חשיבותה ותרומתה לחיי היומיום, ולהפגין את הקשר שבין כימיה לתעשייה, לסביבה, לחברה האנושית וליחיד.

 

תעשיידע

כיל פועלת בשיתוף התאחדות התעשיינים בישראל על מנת לקדם לימודים בנושאי תעשייה וסביבה ב-40 בתי-ספר בנגב, באמצעות תוכנית "תעשיידע".

סדנאות נערכו בבתי-ספר בבאר שבע, ערד, דימונה, כסייפה, שגב שלום וירוחם. הסדנאות נועדו לחשוף תלמידי תיכון ללימודי כימיה ולתעשייה בישראל ולהשפעתה של הכימיה של חיי היומיום. התלמידים לומדים על כימיה בכלל ועל שימושיה במפעלי כיל בדרום; על ברום, אשלג ופוספט כחומרי גלם, ועל התפוקות והמוצרים של מפעלי קבוצת כיל: מפעלי ים המלח, כיל רותם, תרכובות ברום, פריקלאס ומגנזיום ים המלח.

בכל סדנא מספרים נציגי חברות כיל על המפעל שבו הם עובדים ומציגים ניסוי כימי הקשור לעבודת המפעל. ייחודיותה של פעילות זו טמונה במעורבותם הפעילה של מגוון עובדי כיל: מנהלים, צוותי מו"פ, צוותי שיווק וסביבה, מהנדסי תהליכים וגיאולוגים.

 

תכנית חברתית 8200

התכנית החברתית 8200 היא תכנית האצה (אקסלרטור) למיזמים חברתיים-טכנולוגיים, אשר הוקמה במטרה לגייס את ההון האנושי של בוגרי יחידה 8200 של צה"ל ולהשקיע בחברה הישראלית. כיל תומכת בתכנית זו במסגרת חתירתה המתמדת לקידום פתרונות טכנולוגיים לאתגרים חברתיים בתחומים כגון חינוך, העצמת נשים, העסקת בעלי מוגבלויות, עסקים חברתיים, טיפול בקשישים, דמוקרטיה השתתפותית, כלכלה שיתופית, בריאות ותעסוקת חרדים.

 

 

יזמים צעירים

חברת כיל ברום לוקחת חלק בתוכנית "יזמים צעירים" זה יותר מעשר שנים, ומשתתפת ב"יום מיומנויות" הנערך מדי שנה. אירוע זה נועד להפגיש תלמידים עם אנשי מקצוע, חוקרים, יזמים, מנהלים ואנשי עסקים. במהלך היום לומדים התלמידים על סיפורי הצלחה בתחום מנהל עסקים, ועל הקשר שבין ניהול עסקים ליזמות.

 

"פורמולה סטודנט"

כיל גאה להיות נותנת החסות של קבוצת ה"פורמולה סטודנט" של אוניברסיטת בן גוריון שבנגב. פרויקט ה-Formula Student החל בארה"ב בשנות השבעים של המאה הקודמת, על מנת לחבר בין הסטודנטים באקדמיה לבין התעשייה. הפתרון היה יצירתה של תחרות סטודנטיאלית, אשר בפני משתתפיה ניצב האתגר לתכנן ולבנו מכונית מרוץ ייחודית בסגנון ה"פורמולה". כיום משתתפות בתחרות קבוצות מכ-500 אוניברסיטאות. מכונית הפורמולה הישראלית הראשונה נבנתה באוניברסיטת בן גוריון בשנת 2011, השתתפה המרוץ ואף זכתה המקום הראשון מבין הקבוצות החדשות. הקבוצה ממשיכה בפיתוח המכונית באמצעות חלקים המיוצרים במדפסת תלת-ממד, שלדה מבוססת סיבי פחמן וחידושים ישראליים נוספים. בשנת 2015 החלה אוניברסיטת בן גוריון, לצד יותר מ-50 חברות ישראליות ובינלאומיות, בפיתוחה של מכונית "פורמולה סטודנט" חשמלית, רכב המרוץ החשמלי הראשון.