ACCEPT
Location
Branches

דגשים למשקיע

מי אנחנו

ICL היא חברה גלובלית המתמחה במינרלים ובכימיקלים מיוחדים, עם מעל 11,000 עובדים ברחבי העולם והכנסות בסך כ-5.3 מיליארד דולר (2019), המפעילה שרשראות ערך של ברום, אשלג ופוספט במודל עסקי ייחודי ומשולב. אנו מפיקים חומרי גלם מנכסי מינרלים בעלי מיקום גיאוגרפי מיטבי ומשתמשים בטכנולוגיה ובידע מקצועי תעשייתי כדי להוסיף ערך ללקוחותינו בשווקי חקלאות ותעשייה מרכזיים ברחבי העולם.

המניות שלנו רשומות כדין בבורסה לניירות ערך בניו יורק ובבורסה לניירות ערך בתל אביב (NYSE ו-TASE: ICL) ולהן המחזור מהגבוהים ביותר ב-TASE. 45.93% מההון שלנו מוחזק על ידי החברה לישראל והיתרה על ידי הציבור (54.07%).

מבנה ארגוני

באוגוסט 2018, התחלנו לפעול במסגרת מבנה ארגוני מתואם שבמסגרתו פעילות החברה מחולקת לארבע חטיבות: מוצרים תעשייתיים (ברום), אשלג, פתרונות פוספט ופתרונות חדשניים לחקלאות.

עמדות שוק מובילות

אנו היצרן הגדול ביותר בעולם של ברום ונגזרות ברום, היצרן השישי בגודלו של אשלג ובין שלושת הספקים התחרותיים ביותר של אשלג בשווקים האסטרטגיים המרכזיים שלנו. אנו מהווים שחקן מרכזי בשוק החומרים מעכבי הבעירה, בפוספטים מיוחדים, בנוזלי קידוח מבוססי ברום ויצרן מוביל של חומרי דישון מיוחדים.

נכסי מינרלים ונכסי ייצור מרכזיים

 • גישה לים המלח, אחד המקורות העשירים ביותר, בעלי אורך החיים הארוך ביותר והזולים ביותר של אשלג וברום.
 • שני מכרות אשלג ומתקני עיבוד בספרד. אנו נמצאים בתהליך של שינוי מבנה הפעילות בספרד הכולל איחוד המכרות ואתרי העיבוד.
 • מתקני עיבוד של תרכובות ברום הממוקמים בישראל, בהולנד ובסין.
 • שרשרת ערך מאוחדת ייחודית לפוספט, החל מכריית סלע פוספט בישראל ובסין ועלה בייצור מוצרים בעלי ערך מוסף במורד שרשרת הערך בישראל, באירופה, בארצות הברית, בברזיל ובסין.
 • מכרה פוליסולפט באנגליה ועסק צומח לייצור ושיווק קו המוצרים FertilizerpluS המבוסס על פוליסולפט.
 • מתקני ייצור של חומרי דישון מיוחדים יעילים במיוחד המיוצרים בהתאמה אישית בישראל, באירופה, בארצות הברית ובסין.
 • רשת לוגיסטיקה והפצה גלובלית נרחבת עם פעילות ביותר מ-30 מדינות.

 

נקודות החוזקה והיתרונות התחרותיים המרכזיים

 • גישה למשאבים טבעיים נרחבים ומרוכזים במיוחד – אנו פועלים במסגרת זיכיון שהוענק על ידי ממשלת ישראל, המבטיח את ייצור האשלג והברום בים המלח. אחד המאפיינים החשובים של האזור הוא עתודות כמעט בלתי מוגבלות ועלות הפקה נמוכה. באנגליה, אנו היצרן הבלעדי של פוליסולפט, חומר דישון אורגני חדש, המורכב באופן טבעי מגפרית, סידן, אשלג, מגנזיום ומיקרו-נוטריינטים אחרים.
 • יתרונות לוגיסטיים כתוצאה ממיקום גיאוגרפי מיטבי – סמיכות לנמלים ולשווקים מרכזיים, קירבה לשווקים באסיה הפאסיפית מנמלי ישראל ותעריפים נמוכים של הובלה קרקעית וימית.
 • יכולת לערום ולאחסן כמויות גדולות של אשלג באוויר הפתוח.
 • תיק מוצרים נרחב ומשולב החוצה סגמנטים, – ממינרלים בסיסיים ועד למוצרים במורד שרשראות הערך.
 • אינטגרציה אנכית של פעילויות ייצור עם ניצול גבוה של מוצרי לוואי ותוצרי פסולת.
 • ידע מקצועי נרחב שנצבר במהלך עשרות שנות פעילות בכימיה, באגרונומיה, בניצול סינרגטי אופטימלי ובצרכי הלקוחות
 • נוכחות גלובלית של יכולות ייצור, לוגיסטיקה, מכירות ושירות.

 

אסטרטגיה

בשנת 2018 השיקה ICL את האסטרטגיה שלה הנקראת 'תרבות עסקית של הובלה', שמתמקדת בשיפור ההובלה בשווקים לאורך שלוש שרשראות הערך המרכזיות שלנו: ברום, אשלג ופוספט, וכן מימוש פוטנציאל הצמיחה של פתרונות חדשניים לחקלאות על ידי מינוף היכולות הקיימות שלנו, הידע המקצועי האגרונומי והסביבה הטכנולוגית בישראל.

מובילות השוק הגלובלית שלנו בתעשיית הברום נובעת ממינוף הנכסים הייחודיים והידע המקצועי שלנו,  מהתמקדות באסטרטגיה של ערך-על פני-כמות ומאימוץ חדשנות לצורך פיתוח יישומים חדשים.

בתעשיית האשלג, אנו ממנפים את נכסי האשלג הייחודיים ובעלי המיצוב המצוין שלנו, כמו גם את היתרונות הלוגיסטיים שלנו, כדי להיות בין שלושת הספקים התחרותיים ביותר בשווקי היעד המרכזיים שלנו, לרבות ברזיל, אירופה, הודו, דרום מזרח אסיה וסין. המיצוב התחרותי שלנו במונחי עלות נובע מעלויות לוגיסטיקה נמוכות עקב קרבתם של מתקני הייצור לנמלים וללקוחות, וכן ממיטוב מתמשך של תהליכי ייצור האשלג, צמצום עלויות וניצול יעיל של פוטנציאל כושר הייצור. ב-ICL Boulby, עברנו מייצור אשלג לייצור בלעדי של פוליסולפט, ותוך שאנו הופכים לספק הראשון והבלעדי של חומר דישון חדש וייחודי זה.

ICL היא גם מובילה גלובלית באספקת פתרונות מבוססי פוספט עבור שווקי התעשייה, המזון והחקלאות. האסטרטגיה שלנו היא להמשיך ולצמוח יותר מהממוצע בשווקים אלה ולתמוך בהרחבת שולי הרווח על ידי מיקוד גובר בפתרונות פוספט מיוחדים והמשך קידום מצוינת מסחרית ומיצוב מוצרים על בסיס ערך, תוך מינוף האינטגרציה האנכית עם משאבי הפוספט בישראל ובסין.

אנו שואפים ליצור הובלה גלובלית בפתרונות חדשניים לחקלאות תוך הרחבת המיצוב הגלובלי שלנו בשווקי הליבה של חקלאות מיוחדת, גינון ונוי, מדשאות ועיצוב נוף, על ידי התמקדות בשווקים צומחים כגון אמריקה הלטינית, הודו וסין. באמצעות מינוף יכולות המו"פ הייחודיות שלנו, כמו גם ניצול של הזדמנויות למיזוגים ורכישות, אנו פועלים להרחבת תיק המוצרים שלנו הכולל דשנים בשחרור מבוקר (CRF), דשנים מסיסים במים (WSF), דשנים נוזליים, דשנים בשחרור איטי (SRF) ודשני Straights (MAP/MKP/Pekacid), על מנת לייצר צמיחה מואצת. אנו גם מפתחים שירותים מקצועיים בתחומי החקלאות המתמקדים ביצירת פתרונות גלובליים ואזוריים , תוך מינוף של חדשנות דיגיטלית.

התמקדות בקיימות

ICL מחויבת לשיטות ניהול מתקדמות ולשיפור מתמיד של כל תחומי הקיימות. אנו שואפים להיות חברה ברמה הגבוהה ביותר בתחומי הבטיחות והסביבה, להיות מעסיק מועדף, למנף טכנולוגיה וידע מקצועי תעשייתי כדי לענות על צורכי הלקוחות ולאמץ שיטות ניהול מתקדמות של ממשל תאגידי. החברה מפרסמת בכל שנה דוח אינטרנטי לאחריות תאגידית מתקדם ואינטראקטיבי, הכולל מעל 130 דפי אינטרנט בנושאים ספציפיים ומספק גישה ישירה למספר רב של יוזמות קיימות של החברה. הדו"ח כולל מידע מקיף על שיטות הפעולה והביצועים של החברה בכל תחומי הקיימות, כגון: ניהול וביצועים סביבתיים, בריאות ובטיחות, אתיקה עסקית, העסקה הוגנת ומגוונת, פתרונות בני קיימא, רכש אחראי, וכן שילוב הקהילה. הדו"ח גם כולל סיכומים שימושיים בני דף אחד של מדדי ביצועים מרכזיים (KPI) ומגמות בקיימות, וכן יעדים והתקדמות, ופרטים על התרומה של ICL למין האנושי בהווה ובעתיד באמצעות היעדים לפיתוח בר קיימא של האו"ם: אפס רעב, מים נקיים, עבודה הוגנת, צריכה אחראית ואחרים.

תשואת דיבידנד גבוהה מהממוצע

הגישה שלנו להקצאת הון מתמקדת באיזון בין שלושה נדבכים: יצירת ערך לטווח הארוך באמצעות השקעות בצמיחה, שמירה על רמת חוב הולמת המספקת לנו את הגמישות הנדרשת להשקעות בצמיחה ותוך שמירה על דירוג ההשקעה שלנו, ומתן תשואת דיבידנד יציבה, אשר כיום עומדת על רמה של מעל 4%.

 

ניכוי מס במקור על דיבידנדים שיחולקו בגין מניות הנסחרות בבורסת ניו-יורק (NYSE): למידע אודות הליך אפשרי להחזר מס במקרים של ניכוי מס ביתר מבעלי מניות שאינם ישראלים עבור מניות הנסחרות ב-NYSE,  לחצו כאן

לחצו כאן לצפייה ב  Fact sheet

חוק זיכיון ים המלח תשכא – 1961